ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11659575
*
nr 1165 9575
Spegel
Nyrokoko, 110x101
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 19:35:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 14:21:22
1
300 kr
25/2 14:00:51
2
600 kr
26/2 15:21:37
3
600 kr
26/2 15:21:37
2
600 kr (Budbetjänt)
26/2 18:35:46
3
700 kr
26/2 18:37:06
2
Vinnande bud
26/2 19:27:27
4
1.000 kr
26/2 19:27:27
2
1.100 kr (Budbetjänt)
26/2 19:29:14
4
1.200 kr
26/2 19:29:14
2
1.300 kr (Budbetjänt)
26/2 19:30:34
4
1.400 kr
26/2 19:30:34
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1165 9575
Spegel
Nyrokoko, 110x101
| Utrop: | 2.600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/2 14:21:22 | 1 | 300 kr |
| 25/2 14:00:51 | 2 | 600 kr |
| 26/2 15:21:37 | 3 | 600 kr |
| 26/2 15:21:37 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 26/2 18:35:46 | 3 | 700 kr |
| 26/2 18:37:06 | 2 | Vinnande bud |
| 26/2 19:27:27 | 4 | 1.000 kr |
| 26/2 19:27:27 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 26/2 19:29:14 | 4 | 1.200 kr |
| 26/2 19:29:14 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 26/2 19:30:34 | 4 | 1.400 kr |
| 26/2 19:30:34 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



