![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11659575
*
nr 1165 9575
Spegel
Nyrokoko, 110x101
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 19:35:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 14:21:22
1
300 kr
25/2 14:00:51
2
600 kr
26/2 15:21:37
3
600 kr
26/2 15:21:37
2
600 kr (Budbetjänt)
26/2 18:35:46
3
700 kr
26/2 18:37:06
2
Vinnande bud
26/2 19:27:27
4
1.000 kr
26/2 19:27:27
2
1.100 kr (Budbetjänt)
26/2 19:29:14
4
1.200 kr
26/2 19:29:14
2
1.300 kr (Budbetjänt)
26/2 19:30:34
4
1.400 kr
26/2 19:30:34
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1165 9575
Spegel
Nyrokoko, 110x101
Utrop: | 2.600 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 14:21:22 | 1 | 300 kr |
25/2 14:00:51 | 2 | 600 kr |
26/2 15:21:37 | 3 | 600 kr |
26/2 15:21:37 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
26/2 18:35:46 | 3 | 700 kr |
26/2 18:37:06 | 2 | Vinnande bud |
26/2 19:27:27 | 4 | 1.000 kr |
26/2 19:27:27 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
26/2 19:29:14 | 4 | 1.200 kr |
26/2 19:29:14 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
26/2 19:30:34 | 4 | 1.400 kr |
26/2 19:30:34 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58